دریل مناسب برای کار من

دریل ابزاری است که به علت تنوع زیاد دارای قابلیت ها،ویژگی ها و مشخصات متفاوت می باشند،در نتیجه با توجه به کاربری مورد نیاز باید انتخاب شوند.

معمولی ترین دریل برای سوراخ کردن چوب و فلز و بسته به اندازه دهانه مته گیر با قطر سوراخکاری متغیر می باشد که معمولا برای استفاده های عمومی و خانگی است که عموما قیمت پایین تری نسبت به انواع صنعتی دارند.دریل ها در دو نوع ساده و چکشی در بازار هستند.برای سوراخ کردن سطوح دیوار (مخصوصا بتنی) و کف دارا بودن حالت چکشی ضروری است.ولی برای سوراخکاری چوب و فلز حالت چکشی کاربرد ندارد.نکته ای که در دریل های چکشی اهمیت دارد سرعت ضربه زدن آن است.

یکی دیگر از اجزای دریل که در خرید دریل اهمیت دارد سه نظام (مته گیر) می باشد که در دو نوع آچاری (کلیددار) و اتومات (بدون کلید) ساخته می شوند.نوع آچاری برای تعویض و محکم کردن مته نیاز به آچار مخصوص دارد که دریل با این سه نظام برای دریل کاری در مصالح سخت مناسب می باشد.سه نظام اتومات برای تعویض مته نیازی به آچار ندارد درنتیجه زمان کمتری برای تعویض مته صرف میشود.در اغلب این سه نظام ها از مته 13 میلی متری استفاده میشود.

برای اینکه قدرت سوراخکاری بیش تری داشته باشید باید قدرت موتور بالا تری داشته باشند.

برای کار به طور هم زمان با سطوح مختلف و با مصالح مختلف بهتر است دریل دارای دیمر برای تغییر سرعت باشد چرا که در سطوح سخت تر نیاز به سرعت بیش تری دارد.

ویژگی های دیگری که استفاده از دریل را ساده تر می کند:

دستگیره اضافه (برای نگهداری راحت تر هنگام کار)
دیمر(برای تنظیم سرعت)
کیف حمل

اخبار مرتبط

کاربردهای گوناگون مینی فرز رونیکس

دستگاه های مینی فرز یک ابزار چند کاره برای برش سنگ،پلاستیک،برش و پرداخت فلزات و...

چگونه از زنگ زدن ابزار ها جلوگیری کنیم؟

ابزارهای تازه و براقی که هنوز در بسته بندی خود قرار دارند زمانی که استفاده...

امکان پرداخت از طریق کارت های عضو شتاب فراهم شد. رد کردن